Jak odzyskać kontakty z karty SIM

przez | 26 marca, 2022

Niezależnie od tego, czy masz trudności z dostępem do kontaktów na karcie SIM, czy próbujesz odzyskać telefon, który został wymazany, istnieje wiele sposobów na przywrócenie niedostępnych kontaktów.

Kopia zapasowa Google

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś kontakty w telefonie z systemem Android, czy chcesz przywrócić utracone kontakty, możesz to zrobić z pomocą kopii zapasowej Google. Te kopie zapasowe mogą być używane do przywracania różnych typów danych, od kontaktów po obrazy i audio.

Aby skorzystać z tej technologii, musisz najpierw zalogować się na swoje konto Google. Po wykonaniu tej czynności uzyskasz dostęp do wielu usług, w tym do Google Drive, który może tworzyć kopie zapasowe kontaktów. Kontakty te można następnie odzyskać z konta Google.

W przypadku pierwszej kopii zapasowej będziesz chciał wykonać kopię wszystkich swoich kontaktów. Możesz to zrobić, kopiując kontakty z karty SIM lub korzystając z pamięci wewnętrznej. Następnie będziesz chciał zapisać kopię zapasową w innym miejscu. Możesz zdecydować się na przechowywanie kopii zapasowej na zewnętrznym dysku twardym lub na komputerze.

Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że nie stracisz swoich kontaktów. Możesz użyć aplikacji do wyeksportowania kontaktów do Google Drive, co pozwoli Ci uzyskać do nich dostęp później na komputerze. Możesz również użyć aplikacji innej firmy do tworzenia kopii zapasowych wiadomości.

Możesz również chcieć zapisać swoje kontakty na karcie SD. Istnieje kilka aplikacji, które pozwolą Ci to zrobić. Możesz również ustawić kopię zapasową kontaktów w Gmailu. Oznacza to, że wszystkie Twoje kontakty zostaną zapisane w kopii zapasowej na Twoim koncie Gmail, co zapewni, że nie stracisz ich w przypadku uszkodzenia karty SIM lub przeniesienia telefonu.

Najlepszym sposobem na uniknięcie utraty kontaktów jest wykonanie ich kopii zapasowej. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, poświęć kilka minut na wykonanie kopii zapasowej. Kopia zapasowa może być plikiem na Twoim komputerze lub w folderze Google Drive.

Będziesz chciał być ostrożny, aby nie usuwać kontaktów, których naprawdę nie potrzebujesz. Nie możesz ich przywrócić z kosza. Możesz jednak odzyskać kilka swoich kontaktów z kosza, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Narzędzie do odzyskiwania danych Android

Korzystanie z narzędzia do odzyskiwania danych Android, aby przywrócić kontakty z karty SIM może być doskonałym sposobem na odzyskanie utraconych lub usuniętych kontaktów. Oprogramowanie będzie skanować telefon i zidentyfikować dane, które zostały utracone. To pozwala użytkownikowi wybrać, które kontakty do przywrócenia, jak również format.

Pierwszy krok obejmuje pobranie oprogramowania do odzyskiwania danych na komputer. Następnie należy podłączyć telefon z systemem Android do komputera. Następnie trzeba włączyć debugowanie USB. Trzeba też zainstalować bezpieczną aplikację, a także pozwolić oprogramowaniu na skanowanie urządzenia.

Kolejnym krokiem jest wybranie kontaktu, który chcesz przywrócić. Jeśli masz konto Google, możesz wybrać przywrócenie kontaktów za pośrednictwem Gmaila. Musisz jednak najpierw wyeksportować swoje kontakty.

Jeśli nie masz konta Gmail, nadal możesz przywrócić kontakty z karty SIM Androida. W tym celu możesz skorzystać z DroidKit. Jest to kompletne rozwiązanie dla systemu Android, które pozwala wyodrębnić kontakty z konta Google. Następnie możesz przenieść je do swojego urządzenia.

Aby przywrócić kontakty z karty SIM, musisz najpierw wykonać kopię zapasową telefonu. Możesz to zrobić za pomocą programu do tworzenia kopii zapasowych kart SIM, iTunes lub Google Drive. Alternatywnie możesz wykonać bezpośrednią kopię zapasową kontaktów za pośrednictwem konta iCloud.

Po wykonaniu kopii zapasowej możesz przywrócić kontakty z karty SIM systemu Android na komputer. Można to zrobić za pomocą narzędzia do odzyskiwania karty SIM, takiego jak iReparo Android Data Recovery. Proces jest łatwy i prosty, a pomoże Ci odzyskać utracone lub usunięte kontakty.

Po zeskanowaniu telefonu, kontakty zostaną wyświetlone w kategoriach. Możesz je następnie przeszukać, korzystając z funkcji wyszukiwania w prawym górnym rogu ekranu. Następnie możesz je przejrzeć, aby znaleźć te, które chcesz przywrócić. Możesz nawet wybrać opcję przywrócenia wszystkich kontaktów jednocześnie.

Istnieje wiele powodów, dla których Twoje kontakty mogą zostać utracone. Mogą one zostać przypadkowo usunięte lub mogą zostać uszkodzone. Jeśli tak jest, musisz odzyskać je jak najszybciej.

Metody przywracania niedostępnych kontaktów

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś swoje kontakty, czy też zostały one utracone, gdy telefon z systemem Android uległ uszkodzeniu, ważne jest, aby wiedzieć o najlepszych sposobach przywracania niedostępnych kontaktów z karty SIM. Na szczęście istnieje kilka metod, w tym jedna darmowa.

Przede wszystkim należy rozważyć wykonanie kopii zapasowej kontaktów, aby zapobiec ich utracie. Dotyczy to zarówno kopii zapasowej w telefonie, jak i kopii w chmurze. Możesz to zrobić za pomocą programu Easy Backup, który jest świetnym sposobem na zachowanie kopii kontaktów na wypadek, gdyby coś się stało z Twoim telefonem.

Inną opcją jest wyeksportowanie kontaktów do Google Drive, gdzie można wykonać ich kopię zapasową na komputerze. Jeśli masz konto Gmail, możesz również przywrócić swoje kontakty z kopii zapasowej online Google. Możesz również przenieść swoje kontakty do telefonu z systemem Android, korzystając z usługi takiej jak Mobile Transfer.

Jeśli masz kartę SIM, możesz użyć aplikacji SIM Card Recovery, aby odzyskać swoje niedostępne kontakty. Pozwoli to na wyświetlenie wszystkich kontaktów, w tym nazwisk, numerów telefonów, e-maili i innych. Jednak będziesz musiał dać aplikacji pozwolenie na dostęp do kontaktów.

Wreszcie, jeśli chcesz odzyskać niedostępne kontakty z karty SIM, możesz spróbować użyć DroidKit. Jest to kompletne rozwiązanie Android, które pozwala na tworzenie kopii zapasowych i przywracanie urządzenia z systemem Android za pomocą jednego kliknięcia. To najłatwiejszy sposób na odzyskanie kontaktów i świetny sposób na przywrócenie ich do nowego urządzenia.

Powinieneś również upewnić się, że nie dodajesz nowych kontaktów do karty SIM. Może to spowodować nadpisanie istniejących. Aby tego uniknąć, należy zawsze tworzyć kopie zapasowe danych, a także zaprzestać dodawania nowych informacji do karty SIM. Dotyczy to również numeru PUK.

Poświęcenie czasu na wykonanie kopii zapasowej telefonu to najmądrzejsza rzecz, jaką można zrobić, aby nie stracić niczego ważnego. Warto również skorzystać z wydajnego narzędzia do odzyskiwania danych, dzięki czemu już nigdy nie będziesz musiał się martwić o utratę jakichkolwiek danych. Jeśli nie jesteś pewien, której metody użyć, powinieneś skonsultować się z ekspertem.

Odzyskiwanie usuniętych kontaktów z dezaktywowanej karty SIM

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś kontakty z karty SIM, czy też szukasz sposobu na ich przywrócenie, możesz je łatwo odzyskać. Istnieje kilka sposobów, których możesz użyć, aby to zrobić.

Jedną z najprostszych metod jest użycie programu do odzyskiwania danych z karty SIM. To oprogramowanie może skanować pamięć telefonu, aby znaleźć utracone kontakty. Następnie program może wyeksportować je na nową kartę SIM. Inną opcją jest zaimportowanie ich z konta Gmail. Można to zrobić za pomocą pliku VCF. Dzięki temu można przywrócić kontakty bez utraty jakichkolwiek danych.

Do tworzenia kopii zapasowych kontaktów można również użyć programu Easy Backup. Możesz to zrobić za pomocą lokalnej kopii zapasowej lub za pomocą serwera kopii zapasowych. Alternatywnie możesz zaimportować kontakty z dysku Google Drive lub z kopii zapasowej na innym urządzeniu.

Możesz również przywrócić swoje kontakty z poprzedniego telefonu, jeśli używasz systemu Android. Możesz to zrobić za pomocą FoneDog Toolkit dla Androida. To oprogramowanie obsługuje większość popularnych marek Androida. Może również obsługiwać mniej znane marki Androida, zbyt.

Jeśli zastanawiasz się, jak przywrócić kontakty z karty SIM, możesz spróbować użyć SIM Card Recovery & Manager. Jest to skuteczne i łatwe w użyciu narzędzie Android. Pozwala na dodawanie, wyszukiwanie i usuwanie kontaktów. Jest to szczególnie przydatne, jeśli próbujesz rozwinąć nawyk tworzenia kopii zapasowych. Pozwoli Ci to odzyskać kontakty w krótkim czasie.

Inną łatwą metodą jest przeniesienie kontaktów z karty SIM do telefonu z Androidem. Możesz to zrobić za pomocą programu takiego jak FonePaw DoTrans. Ten program może być również używany do przenoszenia kontaktów z komputera do Androida. Program możesz pobrać ze sklepu Google Play. Ten program pozwoli Ci również na eksport kontaktów z karty SIM do Androida.

Należy jednak pamiętać, że lepiej jest eksportować kontakty przed ich utratą. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych kłopotów. Możesz również zadzwonić do swojego operatora komórkowego i poprosić o przesłanie listy wszystkich wykonanych w przeszłości połączeń telefonicznych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *