Jak odzyskać skasowane wiadomości tekstowe z telefonów Samsung

przez | 11 września, 2022

Niezależnie od tego, czy przypadkowo skasowałeś wiadomości tekstowe w swoim telefonie Samsung, czy też udało Ci się przypadkowo zapisać niektóre z nich, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak je odzyskać. Z pomocą kilku prostych wskazówek i technik, będziesz w stanie odzyskać wszystkie swoje wiadomości tekstowe i zachować je bezpiecznie.

Utwórz kopię zapasową swojego telefonu

Skasowane wiadomości tekstowe z telefonów Samsung nie zawsze łatwo odzyskać. Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś tekst, czy też straciłeś go w wyniku resetu fabrycznego, będziesz potrzebował niezawodnej metody odzyskania ulubionych wiadomości tekstowych. Możesz to zrobić za pomocą jednego z wielu rozwiązań programowych, które są dostępne dla systemu Android i innych systemów operacyjnych smartfonów. Możesz również przejść do strony internetowej dostawcy usług i sprawdzić ich usługi komórkowej kopii zapasowej. Niektórzy przewoźnicy będą przechowywać kopię danych osobowych online nawet przez sześć miesięcy. Może to jednak nie być rozwiązanie długoterminowe.

Sztuką jest zidentyfikowanie usuniętej wiadomości tekstowej, którą chcesz przywrócić. Możesz to zrobić, przechodząc do Kont i zaznaczając opcję “Przywróć dane”. Po zrobieniu tego, zobaczysz listę swoich usuniętych wiadomości. Możesz je następnie wybrać i nacisnąć przycisk “Odzyskaj”.

Najbardziej skutecznym i efektywnym sposobem na odzyskanie usuniętych tekstów jest skorzystanie z oprogramowania do odzyskiwania danych. Programy te mają różne funkcje i powinieneś użyć programu, który jest odpowiedni dla konkretnego modelu smartfona. Program podpowie Ci również, jak przechowywać odzyskane pliki.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych pozwoli Ci również wykonać bardziej kompleksowe skanowanie urządzenia. Niektóre z tych programów oferują głębokie skanowanie, dzięki czemu możesz znaleźć usunięte teksty, które Twój telefon z Androidem mógł przeoczyć. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, możesz zmienić domyślną ścieżkę, aby program automatycznie znalazł brakujące pliki.

Możesz również spróbować skontaktować się z dostawcą usług, aby uzyskać bezpłatną lub niedrogą usługę odzyskiwania danych. Możesz również skontaktować się z dostawcą telefonu, aby zapytać o ich metody odzyskiwania usuniętych wiadomości. W zależności od operatora, może być konieczne uiszczenie opłaty za tę usługę. Warto podjąć ten wysiłek, aby zapewnić ochronę cennych danych.

Możesz również spróbować bardziej rozbudowanego rozwiązania, takiego jak włączenie funkcji umożliwiającej tworzenie kopii zapasowych wiadomości tekstowych. Funkcja ta zapisze Twoje rozmowy tekstowe w usłudze chmurowej, do której będziesz miał dostęp, gdy będziesz ich potrzebował. Dane możesz przeglądać, logując się do Google Drive lub na swoje konto u usługodawcy. Oprócz kopii zapasowej telefonu, warto zadbać o regularne wykonywanie kopii zapasowych.

W skrócie, smaliwove najważniejszą rzeczą do zrobienia w świecie odzyskiwania smsów Samsung jest upewnienie się, że regularnie wykonujesz kopie zapasowe swoich smsów i innych ważnych danych. Możesz to zrobić za pomocą wbudowanej usługi Samsung Cloud lub pobierając rozwiązanie innej firmy. Więcej na temat tworzenia kopii zapasowych wiadomości tekstowych znajdziesz na stronie swojego operatora.

FonePaw Android Data Recovery

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś wiadomości tekstowe z telefonu Samsung, czy potrzebujesz odzyskać utracone kontakty, FonePaw dla Androida może pomóc Ci znaleźć i przywrócić usunięte dane z Twojego urządzenia. Aplikacja oferuje użytkownikom możliwość odzyskania danych z zewnętrznej i wewnętrznej pamięci masowej, karty SIM i kart SD. Program może zapisać odzyskane wiadomości w formacie HTML, co może ułatwić ich przeglądanie.

Aby użyć FonePaw for Android do odzyskania wiadomości tekstowych, należy najpierw podłączyć urządzenie do komputera. Następnie program przeskanuje Twoje urządzenie, aby określić, które wiadomości możesz odzyskać. Być może będziesz musiał również zezwolić aplikacji na czytanie wiadomości tekstowych. Jeśli pozwolenie zostanie odrzucone, FonePaw nie będzie w stanie zlokalizować twoich wiadomości tekstowych.

Gdy FonePaw dla Androida zostanie pomyślnie zainstalowany, będziesz musiał wybrać pliki, które chcesz odzyskać. Możesz to zrobić, albo przełączając opcję, aby pokazać tylko usunięte elementy, lub wybierając cały katalog. Po wybraniu plików, można następnie kliknąć “Scan Authorized Files”.

Po kliknięciu na przycisk Skanuj, FonePaw przeprowadzi głębokie skanowanie, aby zlokalizować brakujące dane. Proces skanowania może trochę potrwać, zwłaszcza jeśli Twoje urządzenie posiada duże ilości danych. Następnie możesz przejrzeć odzyskane pliki i wyeksportować je do różnych formatów. Można otworzyć te pliki w edytorach tekstu, Microsoft Excel, lub innych programów. Można nawet wydrukować te pliki.

Podczas procesu odzyskiwania, trzeba będzie skanować obszar pamięci masowej na telefonie z systemem Android. Będziesz także musiał włączyć debugowanie USB. Po wykonaniu tych czynności będziesz musiał wybrać, czy chcesz przywrócić dane urządzenia do stanu pierwotnego, czy też chcesz je odzyskać na nowe urządzenie.

Aplikacja może pracować z wieloma typami plików, w tym z kontaktami, zdjęciami, filmami i innymi. Możesz również wyświetlić podgląd odzyskanych danych przed zakupem programu. Jeśli usunąłeś SMS-y na swoim urządzeniu, możesz wybrać opcję zapisania wiadomości w formatach CSV lub HTML. Plik CSV można otworzyć w edytorze tekstu, natomiast plik HTML wyświetli wiadomości w bardziej zorganizowany sposób.

FonePaw dla Androida może być również używany do odzyskiwania wiadomości tekstowych z innych urządzeń, takich jak komputery Apple i Windows. Jednak, aby to zrobić, musisz mieć dostęp do roota na swoim urządzeniu. Jeśli nie masz dostępu do roota, będziesz musiał użyć innej aplikacji. Możesz spróbować Remo Recover, Coolmuster Lab lub Dr Fone, aby odzyskać utracone wiadomości tekstowe.

Chociaż FonePaw dla Androida może przywrócić wiadomości tekstowe z Twojego urządzenia z Androidem, nie zawsze jest możliwe odzyskanie wszystkich usuniętych danych. Jeśli tego potrzebujesz, być może będziesz musiał skontaktować się z operatorem komórkowym, aby sprawdzić, czy mają zapis usuniętych tekstów.

Titanium Backup

Używanie Titanium Backup do odzyskiwania skasowanych wiadomości tekstowych z telefonów Samsung to świetny sposób na odzyskanie swoich SMS-ów. To narzędzie jest w stanie zapisać i przywrócić wiadomości tekstowe, a także pozwala na tworzenie kopii zapasowych kontaktów i aplikacji systemowych. Korzystanie z tego oprogramowania pozwoli Ci odzyskać utracone teksty z urządzenia Samsung Galaxy.

Titanium Backup to jedno z najbardziej zaawansowanych dostępnych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych SMS-ów. Może tworzyć kopie zapasowe tekstów i kontaktów, usuwać złośliwe oprogramowanie i bloatware z telefonu oraz przywracać inne kopie zapasowe. Aplikacja jest przeznaczona do pracy z prawie wszystkimi głównymi urządzeniami z systemem Android. W przeciwieństwie do innych podobnych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych, ta aplikacja działa bezpośrednio na telefonie komórkowym.

Ten program do tworzenia kopii zapasowych jest dostępny tylko w wersji pro. Ta aplikacja nie jest tak przydatna dla użytkowników bez dostępu root, ponieważ wymaga specjalnej funkcji do uruchomienia. Wersja premium może być zakupiona za 5,99$ i będzie oferować o wiele więcej. Aplikacja ma wiele unikalnych funkcji, w tym przechowywania w chmurze, eliminując potrzebę zewnętrznej karty SD, i więcej. Ta aplikacja jest zdecydowanie must have, jeśli chcesz chronić swoje dane na smartfonie.

Kolejną cechą tej aplikacji jest możliwość przeniesienia i przywrócenia aplikacji systemowych i wiadomości tekstowych na kartę SD. Dzięki temu będziesz miał więcej miejsca w telefonie na swoje ulubione aplikacje i gry. Możesz następnie przechowywać te kopie zapasowe w osobnym folderze o nazwie “TitaniumBackup” na karcie SD telefonu. Aplikacja będzie automatycznie przechowywać wszystkie przyszłe kopie zapasowe wykonane w tym katalogu. Następnie można ręcznie zmienić ten folder, jeśli chcesz. Pozwoli to na łatwe zlokalizowanie i przywrócenie najważniejszych danych.

Aplikacja oferuje również możliwość tworzenia kopii zapasowych i przywracania Kalendarza Google, listy kontaktów i historii połączeń. Ponadto można wykonać kopię zapasową wiadomości MMS oraz zdjęć i innych multimediów.

Program posiada również kilka innych funkcji, takich jak eksplorator plików i funkcja automatycznego restartu. Możliwe jest również wykonywanie zadań wsadowych i kopii zapasowych. Można również tworzyć kopie zapasowe wielu danych, lub tylko najbardziej istotnych plików. Można również sprawdzić jakość kopii zapasowych za pomocą wspomnianego narzędzia eksploratora plików.

Najlepszą częścią tego programu do tworzenia kopii zapasowych jest to, że możesz przywrócić swoje dane i aplikacje na prawie każdym urządzeniu z systemem Android. Oznacza to, że możesz wykonać kopię zapasową swojego Samsunga Galaxy, nawet jeśli nie zrootowałeś swojego telefonu. Możesz również zweryfikować swoje kopie zapasowe i przetestować ustawienia ROM-u. Wreszcie, możesz nawet użyć aplikacji do przywrócenia usuniętych wiadomości tekstowych z telefonu Samsung.

Posiadanie kopii zapasowej telefonu z systemem Android jest niezbędne, jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Niektórzy operatorzy telefoniczni i dostawcy usług będą przechowywać Twoje prywatne dane przez trzy do sześciu miesięcy, ale nie zawsze jest to opcja. Możesz również zapisać i przywrócić swoje dane, podłączając telefon do komputera za pomocą kabla USB. Możesz również sprawdzić u swojego usługodawcy lub skontaktować się z operatorem, aby dowiedzieć się, czy możesz odzyskać swoje dane.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *